Marek Nowicki

adwokat

Prowadzę kancelarię w Bielsku-Białej, ale doradzam twórcom i przedsiębiorcom z całej Polski. Mam przyjemność łączyć zainteresowania z życiem zawodowym - moją pasją są technologia i gry wideo, a na co dzień zajmuję się głównie prawem autorskim, przygotowując umowy, regulaminy i pisma dla branży kreatywnej i e-commerce...
[Więcej >>>]

Potrzebujesz porady albo umowy?

O blogu

Witaj na blogu legalneportfolio.pl!

Jeśli tu trafiłeś, to prawdopodobnie zgodzisz się, że prawo potrafi utrudnić życie. Czasem nawet do tego stopnia, że odnalezienie się w gąszczu przepisów kosztuje więcej energii, niż wykonanie zlecenia dla klienta.

W dzisiejszych czasach nie da się jednak znać się na wszystkim, nawet w obrębie swojego własnego zawodu. 

Właśnie dlatego, jako prawnik specjalizujący się w prawie autorskim, opisuję na tym blogu najważniejsze kwestie, które przydadzą Ci się nie tylko do przetrwania, ale też do osiągnięcia w życiu większego spokoju i… zysku.

W końcu im szybciej i sprawniej wykonasz projekt, będąc świadomym kół ratunkowych i zagrożeń jakie mogą na Ciebie czekać w świecie przepisów, tym szybciej zajmiesz się przyjemniejszymi tematami takimi jak wystawienie faktury czy prywatne zainteresowania.

Na blogu dowiesz się między innymi:

  • komu i do czego przysługują prawa autorskie?
  • jak odróżnić legalną inspirację od plagiatu?
  • jak unikać naruszenia praw innych osób?
  • jak chronić swoją twórczość?
  • jak radzić sobie z trudnym klientem?

Pamiętaj, że moje wpisy to nie porady prawne, tylko forma nieodpłatnego dzielenia się wiedzą. Jeżeli potrzebujesz pomocy w konkretnej sprawie, to najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się z prawnikiem, opiszesz mu dokładnie swoją sytuację i pokażesz właściwe dokumenty.

Oczywiście możesz się w takiej sprawie skontaktować ze mną, chociaż wiedz, że nie jestem jedynym prawnikiem.

Jeśli zaciekawi Cię jakieś zagadnienie albo będziesz mieć pytanie, to zostaw pod postem komentarz, a ja postaram się odpowiedzieć we własnym komentarzu albo stworzyć osobny wpis na ten temat.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie i o tym dlaczego prowadzę bloga, to odwiedź zakładkę “O mnie”.

***